menu

Czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor

 • Producent: FIBARO FIBARO
 • Kod produktu: ID_8451
 • Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h

Cena widoczna po zalogowaniu


  Pliki załączone do produktu :
  Instrukcja obsługi (Rozmiar: 1,06 MB) pobierz pobierz
  Karta Katalogowa (Rozmiar: 1,81 MB) pobierz pobierz

  Opis produktu :

  Czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor

  Estetyczny i najpiękniejszy, funkcjonalny czujnik zalania
  FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania, który wyróżnia się pod względem o futurystycznego wzornictwa oraz kompaktowych rozmiarów. Posiada także szeroki wachlarz dodatkowych funkcji. Niezwykłe urządzenie, jakim jest czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor, w każdej chwili stoi na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, błyskawicznie poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach, bądź spadkach temperatury. Jest przy tym całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.  Na początku była kropla...
  Woda jest najpospolitszą, a jednocześnie najcenniejszą substancją na świecie. Daje życie, ale bywa też prawdziwym żywiołem, który potrafi je odebrać. Niejednokrotnie woda była przyczyną wojen, konfliktów i utraty całego dobytku. Pomimo to, dzięki niej możemy cieszyć się każdym dniem i doznawać wspaniałego uczucia orzeźwienia. Tak doniosłe znaczenie wody sprawiło, że projektanci FIBARO Flood Sensor postanowili zainspirować się jej potęgą i doskonałością. Każda pojedyncza kropla, podobnie jak poszczególne moduły systemu FIBARO, potrafi egzystować w pojedynkę, ale też tworzyć spójną całość z innymi. Nieskazitelny kształt kropli wody sprawił, że obudowa sensora nie mogła wyglądać inaczej. Obudowa czujnika zalania wody przypomina więc idealną kroplę wody. Wykonana została z wysokiej jakości białego, błyszczącego tworzywa sztucznego. Flood Sensor FGFS-101 to urządzenie dopracowane w każdym calu. Doskonałe pod względem funkcjonalnym i perfekcyjne do granic technologicznych możliwości.

  Flood Sensor - Perfekcja w każdym detalu
  Fibaro Flood Sensor to najbardziej zaawansowany technologicznie, wyjątkowo funkcjonalny, a przy tym niebywale estetyczny czujnik zalania, jaki dostępny jest na globalnym rynku. Inżynierowie Fibaro, zanim rozpoczęli pracę nad tym urządzeniem, przetestowali większość bateryjnych rozwiązań wśród dostępnych w sprzedaży sensorów zalania. Żadne z nich nie spełniło jednak oczekiwań, dlatego rozpoczęto prace nad nowym projektem, który spełni najbardziej wygórowane wymagania Klientów. Tak właśnie powstał czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor, wyposażony w najnowsze technologie bezpieczeństwa. Wszechstronne możliwości czujnika zostały sprytnie zamknięte w miniaturowej, kompaktowej obudowie.
  Czujnik przechyłu
  Reaguje na ponad 15 stopniowy przechył oraz poruszenie urządzeniem (w obu kierunkach). Poinformuje Cię o każdej próbie przeniesienia urządzenia lub sabotażu.
  SYRENA ALARMOWA
  Wbudowana syrena alarmowa pozwoli szybko zareagować na wypadek zalania, gwałtownej zmiany temperatury bądź sabotażu.
  TELESKOPOWE SONDY
  Moduł jako jedyny na rynku prawidłowo działa na nierównych powierzchniach. Wszystko dzięki zastosowanym złotym teleskopowym sondom, dopasowującym się do kształtu powierzchni.
  WYJŚCIE / WEJŚCIE
  Wbudowane złącza wyjścia pozwalają na podłączenie zewnętrznej sondy i zamontowanie czujnika Fibaro Flood Sensor w dowolnym miejscu. Natomiast złącze wejścia umożliwia współpracę z dowolnym przewodowym systemem alarmowym.
  CZUJNIK TEMPERATURY
  Wbudowany czujnik temperatury może zostać użyty do sterowania ogrzewaniem podłogowym lub wspomagania systemu przeciwpożarowego informacją o nagłej zmianie temperatury np. podczas pożaru.
  ZASILANY BATERYJNIE
  Jedna bateria wystarczy na zasilanie urządzenia przez nawet 2,5 roku.
  ZABEZPIECZENIA SABOTAŻOWE
  Specjalnie opracowana konstrukcja pozwoliła na zastosowanie mechanizmu antysabotażowego, chroniącego zamkniętą obudowę sensora czujnika.
  WIZUALNY SYGNALIZATOR<
  Czujnik Fibaro Flood Sensor alarmuje o zagrożeniu nie tylko za pomocą syreny alarmowej, ale także potrafi poinformować o zdarzeniu wykorzystując kolorowe oświetlenie wbudowanej diody RGB.
  Dualne zabezpieczenie sabotażowe
  Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor to atrakcyjny element wyposażenia nowoczesnego domu, który przede wszystkim pełni jednak bardzo odpowiedzialną rolę – dba o dom i pozwala na szybką reakcję w razie niebezpieczeństwa. Każde poruszenie czy przełożenie go w inne miejsce może spowodować, że czujnik przestanie spełniać swoją rolę. Dlatego nawet najmniejsza zmiana położenia urządzenia zostanie wykryta dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, a każda próba otwarcia obudowy wykryta i zaraportowana centrali.
  Złote teleskopowe sondy
  Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa Fibaro Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników. Odbędzie się to za pośrednictwem ustawionych wcześniej komunikatów SMS, Push, bądź e-mail.
  Sygnalizator otwarcia obudowy
  Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa FIBARO Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników przy pomocy ustawionych komunikatów SMS, Push bądź e-mail.
  Bezpieczeństwo przede wszystkim
  Zanim pralka czy wanna zgotują nam w domu małą, prywatną powódź, poszczególne elementy hydrauliki zasygnalizują, że powinniśmy się im przyjrzeć bliżej. Niewielkie wycieki przy odpływie wanny oraz malutkie kałuże obok odpływu pralki powinny wzbudzić podejrzenia. Jednak co zrobić gdy wanna jest zabudowana, a wycieki, póki co, są na tyle niewielkie, że trudno je dostrzec spod zabudowy? Odpowiedź jest prosta: dmuchać na zimne i zamontować czujnik Fibaro Flood Sensor wszędzie tam, gdzie możemy podejrzewać możliwe nieszczelności, zwłaszcza jeśli dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Taką lokalizacją jest właśnie odpływ zabudowanej wanny, zabudowana pralka lub zmywarka. Zamontuj w ukrytych, newralgicznych miejscach Fibaro Flood Sensor i śpij spokojnie. W razie nawet najmniejszych wycieków od razu dostaniesz informację na swój smartfon i będziesz mógł wezwać fachowca.

  Trudno zatapialne: domena czujników zalania od Fibaro
  Czujnik zalania wodą został stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Prawidłowo funkcjonuje zarówno w niskiej (nawet do -10°C*), jak i wysokiej temperaturze (do 95°C*). Nie straszne są mu zalania i powodzie. Obudowa czujnika zapewnia czasową wodoszczelność, pozwalającą na bezpośredni kontakt z cieczą oraz wyporność zapobiegającą utonięciu i zaprzestaniu komunikacji. Czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.
  Błyskawiczna reakcja systemu

  Wbudowany tester zasięgu
  Z myślą o Twoim bezpieczeństwie i dla pewności prawidłowej pracy, czujnik zalania został wyposażony w miernik zasięgu w sieci Z-Wave. Komunikacja w bezprzewodowej sieci Z-Wave pozwala na łączność z centralą nawet na duże odległości, także poprzez łączność pośrednią, przy użyciu innych modułów Z-Wave. Wbudowana dioda LED pozwoli łatwo sprawdzić czy sensor ma dobry zasięg i może się komunikować z Systemem Fibaro, czy może wymaga innej lokalizacji.


  Główne cechy:
  • Unikalny, trudno zatapialny design,
  • Wykrywa zalanie lub pożar,
  • Zasilany bateryjnie lub prądem stałym,
  • Komunikuje się z siecią Z-Wave lub przewodowym systemem alarmowym,
  • Umożliwia bezprzewodową aktualizację oprogramowania.

  Specyfikacja Techniczna:

  Model Flood Sensor
  Zasilanie: bateria lub zasilacz 12-24VDC
  Rodzaj baterii: CR123A 3,0V
  Maksymalne napięcie na stykach wyjściowych: 24V DC / 20V AC
  Zgodność z normami UE: RoHS 2011/65/EU, LVD 2006/95/EC, EMC2004/108/EC, R&TTE 1999/5/EC,
  Protokół radiowy: Z -Wave Plus,
  Częstotliwość radiowa: 868,4, 869,85 MHz EU;
  Zasięg: do 50 m w terenie otwartym; do 40 m w budynkach (w zależności od materiałów budowlanych, układu i konstrukcji budynku oraz ukształtowania terenu)
  Temperatura pracy: 0 - 40oC
  Zakres pomiarowy sensora temperatury: -20 do 100oC
  Dokładność pomiarowa sensora temperatury: 0,5oC (dla zakresu 0-40oC)
  Wymiary (średnica x wysokość): 72 x 28 mm

  Produkty z tej samej kategorii

  Producent: n/a
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: DLT-[7399]ISC-BDL2-WP12GE
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_8453
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: Piri
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_9988
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: Piri
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_10001
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: Hikvision
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: DLT-[18201]DS-PDTPH-E-WE
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_12306
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: Kidde
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_21214
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: Piri
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_9995
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Dostępność: Chwilowy brak towaru
  Kod producenta: ID_8443
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_8436
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Dostępność: w magazynie Wysyłka 24h
  Kod producenta: ID_8444
  Cena widoczna po zalogowaniu
  Producent: FIBARO
  Kod producenta: ID_12304
  Cena widoczna po zalogowaniu

  Masz pytania? Szukasz odpowiedzi? Jesteś zainteresowany?

  Zadzwoń 34 341 16 30 lub napisz:

  weryfikator
  IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
  Ks. Brzóski 5, 42-202 Częstochowa
  NIP
  PL9492194545
  REGON
  243281960
  KRS
  0000465064
  BDO
  000003765